Головна сторінка

 

Інформаційна система управління освітою

№ у системі: 5972
фото
Код ЄДРПОУ: 21431052
Повна назва: Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5
Скорочена: Школа №5
Тип ЗЗСО: Загальноосвітня школа
Новий тип ЗЗСО:
Ступiнь: I-III
Форма власності: комунальна
Тип місцевості: міська
Індекс: 58000
Поштова адреса: Україна, Чернівецька область, м.Чернівці, Шевченківський район, вул. Лесі Українки, 1
Код КОАТУУ: 7310136300
Телефони: (0372)522711, (0372)522645, (0372)527589
E-mail: cvznz-5@meta.ua
Вибір підручників 2 клас  відправлено Підписаний Підписав: Ілащук Л.М. Тип ключа: П.І.Б.: Час: 05.03.2019 2:15:44
5 клас
6 клас  відправлено Підписаний Підписав: Позднякова Лариса Миколаївна Тип ключа: П.І.Б.: Час: 18.03.2019 4:45:14
10 клас
11 клас  відправлено Підписаний Підписав: Позднякова Лариса Миколаївна Тип ключа: П.І.Б.: Час: 18.03.2019 4:51:04
Сайт(и): http://zosh5.esy.es
ЗЗСО на порталі «Нові знання»: http://nz.ua/school/wall?id=5972
Директор:   Бабух Руслана Іванівна
Куратор ЗЗСО:    Бабух Руслана Іванівна
Уповноважена особа:
Мова навчання: українська
Профілі навчання: Біолого-хімічний; Правовий
Спроможність закладу освіти (учнів): не вказано
Кількість учнів: 845
Кількість персоналу: 63
Кількість класів: 30
Кількість приміщень: 86
Кількість інклюзивних класів: 0
Кількість учнів у них: 0
Бюджетування (засновник): Бюджет міста Чернівців (24201100000)

Школа № 5 надає освітні послуги в інстутиційній формі та у формі індивідуального навчання (педагогічний патронаж).

Історична довідка. 

Згідно Розпорядження представника Президента України від 23.03.1994 р. № 161 будівля школи є пам`яткою архітектури. З 1908 року історична назва будівлі “Загальна жіноча школа”.

(див. Додаток  2 до рішення 14 сесії Чернівецької міської ради V  скликання від «28» лютого 2007 р. №252 “ПЕРЕЛІК  ПАМ’ЯТОК ТА ОБ’ЄКТІВ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ М.ЧЕРНІВЦІВ станом на 01.12.2006 року“)

В наш непростий час ринкової економіки школа № 5 м. Чернівців продовжує жити цікавим життям і дітям у нас добре, судячи з їх відгуків, відгуків батьків, з того, що сім’ї у другому, третьому і навіть вже в четвертому поколінні навчаються саме тут, в своїй рідній п’ятій.

Перед школою ще 20 років тому постала проблема: на що зорієнтувати учнів у визначенні їх подальшої долі, як забезпечити їх мінімумом знань і навичок, необхідних у повсякденному житті у час ринкової економіки і стрімких змін у суспільстві, як зорієнтувати їх на вибір майбутньої професії.

Незважаючи на те, що низка чернівецьких шкіл вже в перші роки незалежності реформувалася у школи нового типу – гімназії, педагогічний колектив середньої загальноосвітньої школи № 5 зупинився на диференційованому підході: визначили на підставі вивчення нахилів і уподобань учнів, починаючи з початкової школи, шлях у своїй педагогічній роботі. І вже з 10 класу, коли у дітей сформувалося професійне самовизначення, введено профільне навчання.

Протягом 20 років укладаються угоди про спільну співпрацю ЗОШ № 5 з УМВС України в Чернівецькій області та Буковинською державною медичною академією, медичним коледжем, обласним товариством Червоного хреста, біологічним та хімічним, фізичним, педагогічним факультетами ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Державною Академією статистики обліку і аудиту Держкомстату України, економіко – правничим інститутом, а також між школою та різноманітними закладами музично – хорового спрямування.

В 1992 році вирішено організувати юридично – міліцейські класи на підставі угоди з УМВС України в Чернівецькій області за згодою з генералом міліції, начальником УМВС України в Чернівецькій області паном В.А. Паномаренком та його заступником по кадрах В.В. Завгороднім. З кращих учнів області був створений юридично-міліцейський клас. Розроблені спеціальні програми за допомогою міського управління освіти для роботи в цих класах  і ось протягом всіх цих років йде плідна підготовка в 5-ій школі дітей юридично – міліцейських класів до вступу в вищі міліцейські заклади. Діти юридично – міліцейських  класів, а також куратори з офіцерського складу міліції закріплені за дітьми, схильними до правопорушень, ведеться посилена виховна робота з даним контингентом  дітей, вони відвідують різні спортивні секції, зокрема, у викладача правознавства школи Побуряного П.Д., клуби по інтересах, гуртки Малої Академії мистецтв.

Юридично-міліцейські класи є складовою частиною системи освіти в Чернівецькій області та направлені на поглиблене оволодіння учнями юридичних знань, розвиток в них гуманістичного світогляду, глибокого розуміння закономірностей юридичних процесів по створенню незалежної Української держави.

За 20 років існування цих класів набір в них, як і в інші два профільні класи – медичний та музично-хоровий, здійснюється на конкурсній основі з дітей не лише Чернівецької області, а й за її межами. Це є кращі класи міста.

Для юридично-міліцейських класів матеріальна база створюється за сприянням УМВС України в Чернівецькій області. Використовуються для занять учнів цих класів спортивний зал, тир УМВС, музеї УМВС та слідчого ізолятора.

Протягом 20 років з нами співпрацюють прекрасні спеціалісти міліцейської справи – куратори і викладачі – офіцери міліції Зайцев Іван Миколайович, Рибак В.М., Мацьо В.Н., Попович В.В., Ганжа Е.М., Побуряний П.Д., Заслужений вчитель України Палійчук Н.Й.

Частим гостем в школі з метою виховання учнівської молоді є підполковник міліції, оглядач телебачення Драюк Володимир Максимович, а також такі офіцери як Щурський В.С., Кордубан М.І., Волощук В.Б., Сташкевич І.М.

Гарним подарунком школи  стало оформлення кабінету права управлінням УМВС України Чернівецької області.

Учні юридично-міліцейського профілю поглиблено вивчають правознавчі дисципліни, культуру поведінки офіцера, знайомляться з криміногенною обстановкою у місті та області, вносять свої пропозиції, спрямовані на її оздоровлення. Успіху сприяє те, що до викладацької роботи, згідно з укладеними угодами, залучені найбільш підготовлені і досвідчені офіцери управління внутрішніх справ, викладачі Чернівецького університету. Наслідком їх навчальної та виховної роботи є те, що біля 90 % випускників продовжують навчатись у вищих і спеціальних закладах мережі УМВС України. Наші випускники є вже сьогодні капітанами, майорами, підполковниками міліції.

Велику допомогу учням в поглибленні їх знань надає Мала Міліцейська Академія області, яка працювала на базі школи і основу якої становлять учні юридично-міліцейських класів п’ятої школи.

Завдяки спільній співпраці між школою та Федерацією східних єдиноборств У – ШУ і народної медицини з учнями юридично – міліцейських класів проводяться заняття з рукопашного бою, інтегральної йоги. Ці діти отримують відповідні дипломи за даними профілями.

Протягом останніх 13 років в школі започаткована ще одна цікава форма роботи в юридично-міліцейських класах: створений правовничий клуб “Норма”, яким керує майор міліції, лауреат багаточисельних міжнародних конкурсів поезії, випускник, золотий медаліст 1985 року ЗОШ № 5 Олександр Іванович Довбуш. Ця поетична людина в міліції працює з великим натхненням і вміє запалити серця дітей юридично-міліцейських класів на дивовижно сподвижницьку роботу з дітьми школи, схильними до правопорушень. В його плані роботи – цікаві зустрічі, екскурсії (зокрема, в слідчий ізолятор). Заняття часто проводяться в музеї УМВС України Чернівецької області, в музеї слідчого ізолятору. Хочеться вірити, що в п’ятій школі назавжди зникли такі явища, як злочин, правопорушення. незадовільна поведінка. Плідно в цьому напрямку працює рада по профілактиці правопорушень до складу якої також входять висококваліфіковані фахівці міліцейської справи, кращі педагоги школи, батьки. Неодноразово школа брала участь у конкурсі на кращу правоосвітню і правовиховну роботу, організованому управлінням юстиції облдержадміністрації, в якому посідала перші місця.

Відкриття класів медичного профілю в 1991 р. є реформаторським зрушенням у педагогічному процесі школи. Завдяки самовідданій праці вчителів, висококваліфікованому складу Буковинської державної медичної Академії – Марчуку Федору Дмитровичу (кафедра анатомії людини), Тащуку Корнелію Федоровичу (кафедра хімії), Олійнику Ігорю Юрійовичу (кафедра гістології), Косубі Раїсі Василівні (кафедра фармакології), а також кафедрам біології, гігієни, топографічної анатомії. Протягом останніх 20 років 70-90% наших випускників поступають в медичні заклади, а також біологічний, хімічний факультети ЧНУ.

Для медичних класів на підставі угоди використовуються лабораторії – хімічні, фізичні, гістологічні, анатомічні відділення вивчення людини, кафедри анатомії, музеї кафедр патанатомії та анатомії людини.

Завдяки спільній співпраці між школою та Федерацією східних єдиноборств У – ШУ і народної медицини з учнями медичних класів проводяться заняття за профілями масажиста та косметолога. Ці діти отримують відповідні дипломи за даними профілями.

Наші випускники вміють надавати невідкладну допомогу потерпілим. Знають ази санітарії та гігієни, можуть працювати санітарами та патронажними сестрами, ще перебуваючи в стінах школи, що в сучасних умовах дуже важливо.

Не обминули в нашій школі і ті діти, які закохані у спів і музику.

Відродження національної культури, глибоке вивчення рідної мови, історії свого народу, побуту, традицій, звичаїв, фольклору, мистецьке виховання, що сприяє залученню школярів до витоків нашої духовності, будить потяг до вітчизняної культури, звичаїв та обрядів своїх батьків і далеких предків.

Також плідно працюють Мала Академія Мистецтв, музично-хорові класи, хор учнів та вчителів школи, драматичний, танцювальний, вокальні колективи, які добре відомі як в місті, так і за його межами.

33 роки в школі керує хоровими та вокальними колективами енергійний, глибоко компетентний, ініціативний вчитель Анатолій Васильович Кушнір та хормейстери Г.М. Дехтяренко, Кушнір О.З. 30 років – активні учасники шкільного хору, який був удостоєний звання лауреата республіканського телевізійного конкурсу “Алло, ми шукаємо таланти”. Вокальні ансамблі в минулому – лауреати всесоюзного конкурсу – огляду вокальних ансамблів, присвячених річницям перемоги у війні. Хор хлопчиків неодноразово приймав участь у концертних програмах на обласному телебаченні і радіо. В 2012 році шкільному хору «Консонанс» підтверджено звання «Зразковий».

Навчальний заклад № 5 є базовою з музики та співів для педагогічної практики музичного відділу педагогічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, педагогічного училища, училища Мистецтв м. Чернівці.

З 1994 року в школі функціонують музично-хорові класи, які набираються на конкурсній основі з музично-обдарованих дітей не лише міста, а й області і є одними з кращих в м. Чернівці.

Тісна співпраця, спільні плани роботи музично – хорових класів з музичною школою № 4, філіал якої розміщений в корпусі початкової школи. А. Монін, М. Решетняк – учні музично – хорових класів і музичної школи № 4  є призерами “Гран – прі” двох років підряд в обласному конкурсі “Буковинська зірочка”.

Вчителі Кушнір А.В. і Кушнір О.З. проводять велику індивідуальну роботу з музично-обдарованими дітьми. Саме цими вчителями розкриті і розвинуті відомі вже зараз на всеукраїнському та закордонному рівнях талановиті діти.

Неодноразово проводились шкільні концерти дитячого, шкільного та камерного хорових колективів, шкільного хору з народним артистом України П. Дворським та артистами музично-драматичного театру, з симфонічним оркестром.

В школі працював хор вчителів п’ятої школи, хор вчителів шкіл та дитячих установ міста.

Плідно працював в школі Заслужений артист України, артист музично-драматичного театру А.В. Піддубний, керований ним шкільний драматичний гурток – неодноразовий призер міських та обласних конкурсів.

Вивчивши запити наших 9-ків в 2000 році, ми побачили, що численна їх кількість визначилася в виборі своєї майбутньої професії – прагнуть стати статистами економічної та бухгалтерської справи, чого раніше не спостерігалося.

Йдучи назустріч цій категорії дітей, школа уклала угоди з Державною Академією статистики, обліку та аудиту Держкомстату України та економіко – правничим інститутом, згідно з якими діти, вивчивши протягом навчання в 10-11 класах ще й спеціальні дисципліни, отримують відповідні дипломи.

Крім атестатів та дипломів всі випускники школи отримують права водія згідно угоди, складеної на 10-річну співпрацю школи з автошколою.

Тішить нас результатами найголовніший напрямок роботи – профілізація школи. Учні профільних класів протягом 20 років завжди показують високий середній бал навчальних досягнень під час перевірки міським та обласним управліннями освіти.

Зміни, що відбулися за двадцятирічний державницький період, змусили прореагувати на нові суспільно – політичні та економічні вимоги часу і освітню галузь. Вони поставили перед освітянами і державними мужами, відповідно на потребу часу, нові завдання у формуванні і розвитку особистості, її духовності, світогляду, інтелекту, – щоб освіта України в 21 столітті стала визначальним фактором української економіки, науки, культури. Робота педагогічного і батьківського колективів 5-тої школи  згуртована і натхненна в напрямку профілізації освіти в інтересах, і, відповідно до потреб і побажань наших дітей, яким розбудовувати і жити в Україні.

Але при цьому всьому найважливіше, щоб кожна дитина повірила у свої сили, раділа кожному шкільному дню, кожній зустрічі з вчителем, кожному дзвінку на урок, кожному заходу позаурочному.

І спадають на думку слова всім відомого Скиби: “Тільки майстер може підготувати майстра, дослідник – дослідника, творча особистість – обдаровану людину”.

Залишити відповідь