Всесвітній день тварин

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин (World Day Pets). Свято проводиться щороку і присвячується всім одомашненним людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.
Учні нашої школи підготували яскраві фотоколажі зі своїми домашніми улюбленцями в честь цього свята!

«Знаю права і змінюю світ»

Учні 8-х класів взяли участь в онлайн уроці«Знаю права і змінюю світ». Про що цей урок? Цей урок створено, щоб учні дізналися більше про сталий розвиток, Глобальні цілі ООН, права дитини та Конвенцію ООН з прав дитини. А також — змогли долучитися до роботи над досягненням цілей шляхом розробки власного проєкту. Мета уроку — допомогти учням зрозуміти, як пов’язані між собою різні міжнародні договори та документи. Зокрема, Цілі сталого розвитку та Конвенція ООН про права дитини. У цьому році ООН святкує своє 75-річчя!

(вчитель історії та правознавства Анжела Карімова)

#UNICEF_Ukrain
#Найбільший_урок_у_світі
#Знаю_права_і_змінюю_світ

Для чого потрібна історична пам’ять….

10 класники разом з своїми класними керівниками Романією Маніліч та Анжелою Карімовою стали учасниками заняття до Дня Гідності та Свободи. присвяченого обговоренню пам’яті про минуле та поняттю історичної пам’яті . Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують і ми вільні творити своє майбутнє!

День Гідності та Свободи. 21 листопада Україна згадує події двох знакових революцій – Помаранчевої у 2004 та Революції Гідності 2013-2014 років. Саме цього дня сім років тому уряд Азарова відмовився від підготовки до асоційованого членства у Євросоюзі і розвернувся у бік Москви. Надвечір на Майдан вийшли перші незгодні із гаслом “Україна – це Європа”. Після кривавого розгону студентів на центральній площі Києва розпочався Марш мільйонів. А люди вийшли на барикади. Це були складні зимові місяці мирного протистояння громадян тодішній владі і її силовикам. Українців підтримав увесь світ. Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують і ми вільні творити своє майбутнє!

«21 листопада – День Гідності та Свободи»

Саме під такою назвою 20 листопада в онлайн режимі проходила година Пам’яті для учнів 9–х класів. У кожної держави є такі події, які назавжди викарбовуються в історії країни, їхні дати пам’ятають протягом десятиліть, віків. Такі події назавжди змінюють хід історії та світогляд громадян… Саме   листопад – знаменний місяць:

  • четверта субота місяця – є Днем пам’яті жертв голодоморів. У цей день Україна і світ вшановують вбитих голодом під час геноциду 1932 – 1933 років;
  • листопад 2004 рік –  Помаранчева революція. Це – була революція духу, загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків, акцій громадянської непокори мільйонів людей проти антидемократичного режиму в Україні;
  • 21 листопада 2013 року воля та прагнення українців до свободи та гідності свого народу проявила себе з новою силою – почався Євромайдан. Громадяни постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Під час дійства учні мали змогу ще раз  вклонитися перед Героями Небесної сотні хвилиною мовчання під музику «Серце плакало»,  вшанувати  пам’ять тих, хто  віддав і продовжує віддавати  своє життя за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу. Закінчилася година Пам’яті побажаннями  та слова любові до нашої  Батьківщини.Україна – це ти!

Учитель історії – Загарюк І. О.

Відзначення Дня української писемності і мови у ЗОШ № 5

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день учителі української мови та літератури ЗОШ №5 провели інформаційні онлайн – п’ятихвилинки, усний журнал «Із мови починається мій рід». Учні дев’ятих класів традиційно написали Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності. Серед учнів 5, 6, 7, 8, 10 класів проводилися тематичні вікторини та творчі конкурси «Юні письменники» , «Українське слово в моїй родині ».
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Творчий конкурс “Юні письменники”

Гілля
Грізно грім гримить горою –
Гонить гомін градобою.
Гнеться груш гнучке гілля.
Гонить гуси Гнат:
Гиля!

(8-А Білоненко Каріна)

Світанок

Струменіє синій світанок.
Снує сновидіннячка сон.
Спить спокійно садок.
Стуманів старенький ставок…
Стрепенувся світ!
Скрізь стало світами.
Скрипочка співає, сонечко сяє!
Сотні солов’їв серенаду співають.
Сонце сяйвом світ стрічає!

(6-В Акіца Ростислав)

Любчик Лютий Лазить Лісом,
Ловить Липня Лейтмотив,
Легкохідним Льодорізом
Ломить Ляскіт Лихослів…
Любчик Лютий Ледь Лютує,
Ладен Літо Лицезріть
Ладить Люльку, Лікер Лиє,
Лежебока! Лиш Лежить…

(8-А Брусак Олександра)

Учні 3-В класу разом із учителем Е.В.Мамонтовою провели урок присвячений дню української мови та писемності. Діти зачитували вірші та малювали малюнки:

6-ті класи
Вікторина ” Ти наше диво калинове, кохана українська мово!”