День вишиванки у п’ятій школі

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Не залишається  осторонь і колектив п’ятої школи. До Дня вишиванки здобувачі освіти почали готуватися заздалегідь. Діти вивчали свій родовід та робили проєкти «Вишиванка у моїй родині», малювали стіннівки, малюнки на асфальті, розповідали поезії, під супровід бандури співали українські пісні. Вчителі обслуговуючої праці  разом з учнями підготували чудову виставку вишиванок «Вишиванко, моя вишиванко …». Школярі 2-х класів вчилися готувати українські народні страви. Учні 7-х класів взяли участь у захоплюючому квесті «Українська вишиванка». Шкільний учнівський парламент став ініціатором челенжу «Я по світу іду в вишиванці!»

Учні, батьки та вчителі нашої школи впевнені, що День вишиванки об’єднує українців по всьому світу!

Фотогаларея початкової школи
Фотоколажі від середньої та старшої школи

Малюнок на асфальті

Педагогічний перфоменс “Вишиванка єднає педагогів”

Конкурс стінних газет “Вишиванка – духовний оберіг школи”
Онлайн-челендж “Я по світу іду у вишиванці”

Виконання пісень під бандуру

Квест-гра “Українська вишиванка”

 

Українські народні страви

Моя вишивана спадщина (родина Солтицьких)

Моя вишивана спадщина (3-Б клас)